23 Şubat 2015 Pazartesi

Twitter ve Facebook İçin Engelleme Kararı


GÜNDEM
  Ana Sayfa » GÜNDEM » Twitter ve Facebook İçin Engelleme Kararı

  Twitter ve Facebook İçin Engelleme Kararı

  Hürriyet gazetesinin yaptığı bir habere göre MİT’e ait olan ve Adana’da durdurulan tırlara ilişkin tutanaklar internet sitelerine sızdı. Tutanakların sitelerde ve sosyal medyada yayınlanmasının ardından mahkeme kararı alındı. Karar, sadece tutanakların yayınlandığı sitelerin kapatılmasının dışında Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine de erişimin engellenmesini içeriyor.
  Ancak Twitter’ın tutanakları yayınlayan hesabı karartmasının ardından söz konusu engelleme kararının Twitter için uygulanmayacağı belirtiliyor. Şuan için Twitter’da bir engelleme yok Mahkeme kararı doğrultusunda Facebook içinse içeriğin kaldırıp kaldırılmadığına bakılıyor.
  Her fırsatta yaşanan gelişmeleri internet sansürüne dönüştürmeye çalışan sermaye hükümeti yine MİT tutanaklarını bahane ederek internet’e saldırıyor.
  “Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK); Adana 5. Sulh Ceza Hakimliğinin, Hatay’ın Kırıkhan ilçesi ve Adana’da MİT’e ait araçların durdurulması ve aranması olayıyla ilgili yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü yayının yapılmasının yasaklanmasına karar verdiğini bildirdi.”

  YORUM YAZ

  Girdiğiniz e-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. lütfen zorunlu alanları doldurunuz *
   *

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder